Ponadczasowa zabawka dla małych i dużych z klockami Maple!

W czym tkwi sekret ich ponadczasowości?

Spis treści

Jako małe dziecko nie miałam zbyt wielu zabawek ponieważ moich rodziców zwyczajnie nie było na nie stać ani też nie było gdzie ich kupić. Jednak pamiętam, że pudełko klocków drewnianych zawsze było w domu każdego dziecka. Kto z nas nie bawił się klockami drewnianymi? Mimo upływu lat nie wymyślono jeszcze  bardziej kreatywnej zabawki dla małych u dużych.

Są praktycznie niezniszczalne?

Jedno opakowanie klocków dostałam po mojej cioci, maja około 60 lat i tylko zaokrągliły się im brzegi i mimo że jest to małe opakowanie dzieci sięgają po nie jako pierwsze.

Wspierają rozwój dziecka

Nawet małe dziecko dotykając bezpiecznie wykonanych drewnianych klocków rozwija zmysł dotyku który dostarcza mu informacji o otaczającym go świecie. Kolejne wyzwanie to złapanie klocka, a następnie rzucanie, zbieranie i budowanie. Bawiąc się klockami, dziecko rozwija swoje zdolności manualne i ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową. Dwuletnie dziecko zaczyna układać je w różnych kombinacjach: jako stos, obok siebie czy zaczyna układać pierwsze małe konstrukcje. Kilkulatek potrafi już ułożyć z nich wysokie budowle czy używać ich w połączeniu z innymi zabawkami np. jako element drogi.

A co zawsze wywołuje uśmiech na dziecięcej twarzy? Możliwość zburzenia?

Im wyższa i większa konstrukcja tym jest fajniej! Wystarczy ręka, nóżka lub zawsze można podjechać kulą do burzenia i zaczynamy budowę od nowa!

Uczą i rozwijają wyobraźnie

Co wybudujemy z drewnianych klocków ogranicza tylko nasza fantazja. Maluchowi wystarczy kilka klocków ułożonych na sobie czy obok siebie a starsze dziecko wymyśli coraz bardziej skomplikowane konstrukcje kształtując przy tym swoją wyobraźnię i rozwijając zdolność logicznego myślenia. Zabawa klockami uczy również cierpliwości, a także niesie ze sobą ogromną radość tworzenia.

Dzieci z natury szybko nudzą się różnymi zabawkami ale drewniane klocki zawsze pozostają z nimi na dłuższy czas. To prosta a jednocześnie angażująca zabawka nigdy się znudzi!

Dlaczego klocki Maple?

Klocki zachwyciły nas swoim wykonaniem ze szlachetnego polskiego klonu. Są one wyjątkowo trwałe, lekkie, naturalne,  bez  lakierów czy farb. Wysoka jakość obróbki oraz dbałość o szczegóły sprawia, że klocki są aksamitne w  dotyku i  bezpieczne nawet dla najmłodszych budowniczych. Posiadają certyfikat CE, drewno pochodzi od dostawców z certyfikatem FSC, są w 100% ekologiczne. Każdy klocek ma identyczny kształt i rozmiar.

Mój dwuletni synek układa je jeden na drugim jak najwyżej potrafi lub obok siebie układając je jak domino. Zaczyna również budować małe konstrukcje podpatrując starszego brata. Jednak najlepsza zabawa to klasyczne „trach” i rozwalenie wieży zbudowanej przez mamę w każdy możliwy sposób: rączką, nóżką, wjeżdżającymi pojazdami czy kulą do burzenia. Są również próby zdmuchnięcia konstrukcji?

Pięciolatek potrafi już układać metrowe wieże. Ja z moimi zdolnościami konstrukcyjnymi również zatrzymałam się na tym etapie ale synek co jakiś czas przychodzi z instrukcją i inspiracjami dołączonymi do naszego zestawu i mówi mama budujemy?? Do zbudowania drewnianego statku raczej nie mam zdolności manualnych ale różne wieże, zamki czy obronne mury całkiem dobrze mi wychodzą?

Klocki są wożone na platformach od pociągów lego i przewożone na budowę. Budujemy  z nich drogi ustawiając je obok siebie na płasko lub wyznaczamy kontury ulic ustawiając je jak domino i wyznaczając trasę innym pojazdom (u nas trasa przejazdu śmieciarki czy miejsca rozstawienia koszy na śmieci i wysypiska). Mogą być podporami dla torów kolejowych czy zbudowanych garażem dla samochodzików.

My używamy dwóch zestawów bo o jeden ciągle była kłótnia..

Ponadczasowe, nieprzemijające i bawiące kolejnego pokolenia.

Na zdjęciach nasze inspiracje do zabawy!

Klocki znajdują się w zakładce zabawki / zabawki drewniane.

 

 

One thought on “Ponadczasowa zabawka dla małych i dużych z klockami Maple!

  1. Pingback: Zabawki na jesienną nudę - Sklep z Zabawkami MAGTOYS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.