Klocki Magna Tiles – godziny kreatywnej zabawy!

Weź do ręki magnetyczny dźwig i zbuduj wszystko to, o czym marzyłeś, od wysokiej panoramy miasta po tętniącą życiem kolonię w kosmosie niezależnie czy jesteś dzieckiem czy rodzicem!

Spis treści

W tym roku Zajączek przyniósł chłopcom z najfajniejsze klocki magnetyczne jakie dotychczas mieliśmy. Nie wierzyłam ale długo wyczekiwany przez starszaka zestaw Lego leżał nierozpakowany przez pierwszych kilka godzin a zainteresowanie obu dzieci klockami do dziś nie osłabło i nadal zachwycone układają z nich różne konstrukcje. Kto pierwszy jest w domu przejmuje cały zestaw klocków ku prawdziwej rozpaczy drugiego budowniczego.. Aby nie było walki pojawiły się dwa zestawy Builder każdy z podwójnym obrotowym magnetycznym dźwigiem, ulicą i klockami z elementami budowlanymi oraz jeden duży zestaw ze 100 klasycznymi elementami Clear żeby każdy budowniczy miał trochę klocków do budowania. Są tam aż cztery duże bazy które służą jako podstawa konstrukcji lub dach czy most i dużo kolorowych kwadratów i trzech rodzajów trójkątów.

Dlaczego dzieci nie mogą się oderwać od klocków Magna Tiles?

Są lekkie i poręczne i łączą się na charakterystyczny click. Mają przepiękne kolory i można przez nie oglądać świat w różnych kolorach tęczy. Najważniejsza jest jednak łatwość budowania nawet wysokich murów bez rozwalania się całej konstrukcji nawet do trzech rzędów w pionie bez podpórki. Silne wbudowane magnesy bez problemu utrzymują całą konstrukcję. Zestawy są dedykowane od 3 roku życia ale 2,5 letni Henio radzi sobie z nimi znakomicie i potrafi jednorazowo dłużej niż godzinę układać, przekładać budując sobie z klocków domek dla Binga, wysypisko na odpady czy długą ulicę dla autek. Są zestawy z magnetycznymi zwierzętami czy zestaw ze świecącymi w ciemności elementami aby zbudować zamek i postawić w nim widzialnego ducha lub pojazd świecący w ciemności! Można tez układać geometryczne bryły, sortować kolory czy budować labirynty.

Trochę teorii o samych klockach, ponieważ sama przy nowej marce czy zabawce czytam i sprawdzam. Na klocki natrafiłam przy okazji jednego z czytanych rankingów zabawek, nowych na naszym rynku ale o których nie za wiele osób słyszało i od razu wiedziałam, że warto je wypróbować, ponieważ moje dzieci uwielbiają magnetyczne zabawki a zwłaszcza klocki.

O marce Magna-Tiles®

została wymyślona przez japońskiego nauczyciela matematyki który chciał pomóc dzieciom zrozumieć pojęcia geometryczne rozwijając jednocześnie ich manualne umiejętności. Od 1997 roku marka Magna-Tiles® pojawiła się w USA i aktualnie produkuje najbardziej znane klocki magnetyczne na rynku amerykańskim. Klocki są w pełni bezpieczne dla dzieci już od 3 roku życia – plastikowe części są łączone przy pomocy ultradźwięków i specjalnych nitów uniemożliwiając ich rozwarstwienie się aby magnes ze środka nie dostał się do rąk czy buzi dziecka. Są wykonane z nietoksycznego plastiku ABS najwyższej jakości, bez BPA, ftalanów i lateksu.

Klocki są służą do nauki przez zabawę w duchu STEAM learning czyli połączeniem wiedzy z różnych obszarów: nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki.

Najpiękniejsze w nich jest to, że po prostu podobają się użytkownikom i mogą być wykorzystane na wiele sposobów do fajnej a jednocześnie edukacyjnej zabawy?

Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy klocków Magna Tiles pojawią się dostępne modele.

Poniżej linki do zestawów którymi bawimy się na zdjęciach:

Magna Tiles: klocki magnetyczne Builder 32 elementy – Sklep z Zabawkami MAGTOYS

Magna Tiles: klocki magnetyczne Clear Colors 100 elementów – Sklep z Zabawkami MAGTOYS

Na zdjęciach nasze inspiracje!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.