Malowanie farbami bez brudzenia? Wyjaśniamy!

Dzieci w malowaniu farbami chyba najbardziej uwielbiają pobrudzić siebie i wszystko dookoła, wtedy są najbardziej szczęśliwe?

Spis treści

My – rodzice sprzątając już troszkę mniej..

Hasło: „Malujemy”? Najlepiej po kąpieli i przed pójściem spać? „Taak”.. nie wiem jak u was ale u mnie to klasyka gatunku stąd też zdjęcia chłopaków z farbkami w rączkach w piżamkach..

Koniecznie wypróbuj farby w sztyfcie

Jeśli macie w rodzinie dzieci, które tak jak moje uwielbiają malować polecam genialny wynalazek – farby w sztyfcie czyli malowanie bez brudzenia! Używane u nas na wyjazdach oraz w domu gdy już nie mam ochoty na kolejne sprzątanie po tradycyjnym malowaniu.

Od ponad dwóch lat chłopcy malują dwoma rodzajami farb w sztyfcie, które trochę się od siebie różnią ale mają tą samą zaletę: farba jest w sztyfcie, wykręca się ją lub leci przez gąbkę prosto na kartkę i zaraz po nałożeniu wysycha więc szanse że dookoła będzie pole bitwy są bardzo małe.

Farby stempelkowe to farba w płynie która znajduje się w sztyfcie. Żeby jej użyć trzeba zamkniętą farbką w sztyfcie najpierw potrząsnąć (zwłaszcza jak jest nowa lub nie używana przez kilka dni). Następnie zdejmujemy zakrętkę pod którą znajduje się gąbka. Po przyłożeniu sztyftu gąbką do kartki i po jej lekkim przyciśnięciu wypływa farba. Tego typu farbek można używać malując obrazek kropkami lub kolorując jak pędzelkiem przyciskając gąbkę aby leciała z niej farba. Kolory na kartce można ze sobą mieszać ale trzeba to robić bardzo szybko bo farbka od razu zasycha.

Farby Djeco

Używamy farbek dwóch producentów: Djeco posiada w ofercie jeden rodzaj farb stempelkowych w klasycznych kolorach dedykowanych dla dzieci od 18 miesiąca. Sztyft ma wyżłobienie aby mała rączka łatwo mogła je chwycić i wypustki aby się nie ślizgała. W tym modelu gąbka jest malutka i robi mini kropki. Do-A-Do Art. oferuje już kilka zestawów kolorystycznych dla dzieci od 3 roku życia a każda butelka zawiera aż 74ml farby. Te modele są już dużo większe i robią kropki giganty. Łatwiej maluje się nimi duże powierzchnie i łączy kolory, maja też bardzo dużo kolorów farbek do wyboru. My kropkowaliśmy dużymi a małe detale mniejszymi gąbkami. W internecie jest też dostępnych wiele kolorowanek właśnie do malowania tego typu stempelkami.

Farby Chunkies

Drugi rodzaj farb w sztyfcie to farby Chunkies amerykańskiej firmy Ooly. Franek dostał pierwsze małe opakowanie 6 kolorów w wieku około 2 lat, później miał opakowanie 12 kolorów a teraz kończy już drugie opakowanie 24 kolory. Henio zaczął od razu od  zestawu 24 aby uniknąć wojny dlaczego ja mam mniej kolorów.. Odkręcamy sztyft, wykręcamy farbę i malujemy! Farba również błyskawicznie zasycha dlatego też trzeba pamiętać o jej zamknięciu zaraz po użyciu bo zaschnie i będzie trzeba odciąć zaschniętą końcówkę.

Chunkies to nadal ulubione farby moich dzieci, używamy je w domu, na wyjazdy, do kolorowania gotowych obrazków i samodzielnego tworzenia. Najlepsze do kolorowania kartonowych zamków i malowania w kartonie! Mają przepiękne intensywne kolory, dwulatek chwyta je bez problemu a radość w oczach po wypróbowaniu bezcenna!

Poniżej: linki do produktów:

Ooly: farba w kredce Chunkies Paint Sticks 6 kolorów – Sklep z Zabawkami MAGTOYS

(zestawy: 6, 12, 24 kolory)

Do-A-Do Art: duże flamastry kropkowe Podstawowe Kolory – Sklep z Zabawkami MAGTOYS

(zestawy: 4, 5 kolorów)

Djeco: markery stempelkowe dla maluchów – Sklep z Zabawkami MAGTOYS

(zestaw 6 kolorów)

Na zdjęciach nasze inspiracje!

 

One thought on “Malowanie farbami bez brudzenia? Wyjaśniamy!

  1. Pingback: Zabawki na jesienną nudę - Sklep z Zabawkami MAGTOYS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.