Zabawki na jesienną nudę

 

Na zewnątrz robi się coraz chłodniej, a to oznacza jedno: będziesz tkwić w środku o wiele więcej niż zwykle. Ale nie ma co się martwić! Jeśli nie chcesz powtórki z zeszłego roku z zabłoconymi kolanami i przemoczonymi skarpetami -przejrzyj nasze zabawki na jesienną nudę, które pozwolą przejść przez czas tkwienia w domu podczas mniej urokliwej pogody.

Spis treści

Co robić z dziećmi w deszczowe, jesienne wieczory?

Jesień to idealna pora roku na spędzanie czasu z dziećmi. A deszczowe jesienne wieczory są jeszcze lepsze! Dlaczego? Ponieważ możesz zająć dzieci na wiele godzin fantastycznymi zabawkami, które jednocześnie zmuszą je do myślenia, śmiechu i nauki. Ty również możesz z tego skorzystać – to nie tylko rozrywka dla Twoich dzieci!

Te kreatywne zabawki są świetne do umilenia dziecku czasu. Sprawdzą się także kiedy zechcesz poczytać książkę pod ciepłym kocykiem… 🙂

Kreatywność jest ważna dla dzieci. Pomaga im myśleć poza schematami i sprawia, że ich umysły są aktywne. Te zabawki są dobre dla dzieci w każdym wieku, na każdym poziomie umiejętności i o różnych zainteresowaniach. Jeśli Twoje dziecko uwielbia tworzyć rzeczy z własnej wyobraźni, pokocha również te kreatywne zabawki! Oto kilka pomysłów na spędzanie popołudni, gdy pogoda nie sprzyja.

 

Zabawki magnetyczne

Zabawki magnetyczne są świetne dla dzieci, które lubią budować, pobudzają umiejętności motoryczne. Mogą być używane na różne sposoby, wyobraźnia jest jedynym ograniczeniem w tworzeniu! Najczęściej wybierane klocki magnetyczne to kolekcja Magna-Tiles, która została zaprojektowana tak, aby zachęcić dzieci do wykorzystania swojej kreatywności, ponieważ za pomocą magnesów mogą stworzyć dosłownie wszystko, od domu po różnego rodzaju scenerie jak Dino World.

Kliknij w zdjęcie, a zobaczysz jak moje dzieci bawią się wspomnianymi klockami.

W naszej ofercie znajdziesz także różnego rodzaju gry magnetyczne, np. Janod: układanka magnetyczna Dinozaury Magnetibook czy The Purple Cow: gra magnetyczna Szkicuj i Zgaduj.

Zestawy kreatywne

Zabawki kreatywne to świetny sposób na zachęcenie dziecka do stworzenia czegoś. Są one zazwyczaj niedrogie i mogą być wykorzystane na wiele różnych sposobów. Dziecko może tworzyć wszystko od projektów artystycznych i rysunków, do eksperymentów naukowych i rzemiosła. Młodsze dzieci z pewnością zainteresują piankowe wyklejanki, dla dziewczynek idealnym wyborem będzie tworzenie własnej biżuterii od B.Toys, a dzieci powyżej 8 lat mogą zostać małymi archeologami dzięki Muzeum czaszek dinozaura od Buki.

Jesienna nuda z klockami konstrukcyjnymi

Klocki konstrukcyjne to dobre rozwiązanie dla dzieci w każdym wieku. Mogą zbudować wszystko, co tylko sobie wymyślą, od zamku po wieżowiec. Ta klasyczna zabawka istnieje od dziesięcioleci i jest nadal popularna, ponieważ pomaga w rozwoju umiejętności motorycznych i świadomości przestrzennej, pozwalając dzieciom układać je w stosy i tworzyć struktury, wzory itp. Jest to również świetna zabawka żeby bawić się wspólnie z dzieckiem! Kolekcja Maple oferuje możliwość budowania wszelkiego rodzaju konstrukcji poprzez jeden jedyny element, możesz wspólnie z dzieckiem zbudować WSZYSTKO bez zamocowań. Tutaj możesz zobaczyć, jak moje dzieci bawią się zabawkami ze wspomnianej kolekcji. Sprawdź także inne propozycje zabawek konstrukcyjnych, mamy ich wiele! 🙂

Zabawki plastyczne

Zabawki plastyczne pozwalają poznać dziecku nowe kolory, cechy fizyczne czy struktury materiałów. Podczas szarych, jesiennych wieczorów, pozwolą na wprowadzenie kolorów do naszego życia. Naszym faworytem są zdecydowanie farby w kredce, które sprawiają dzieciakom wiele frajdy a przy tym nie brudzą, co jest ogromnym plusem dla rodziców – bo mają mniej sprzątania 🙂 Zajrzyj na wpis blogowy z recenzją wspomnianych farb zrobioną przez ,,prawdziwych” artystów.

Zabawki na nudę, kolorowanie farbkami bez brudzenia

Chłodne, jesienne wieczory to idealny czas na pobudzenie naszej wyobraźni.

Mamy nadzieję, że znalazłeś kilka inspiracji na zabawki na jesienną nudę i skorzystasz z nich we własnym domu. Jeżeli wciąż nic nie wpadło Ci w oko, zapraszamy do pozostałych kategorii. Nawet jeśli nie masz dużo pieniędzy,  na pewno znajdziesz coś w przeznaczonym przez Ciebie budżecie.

Zachowaj ostrożność przy wyborze zabawek dla swoich dzieci; upewnij się, że materiały są bezpieczne i wystarczająco trwałe nie tylko na ten sezon, ale także na wiele kolejnych – te słowa idealnie opisują zabawki znajdujące się w naszym sklepie internetowym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.