Zabawki na święta dla dzieci cz. 1

Jakie zabawki na święta dla dziecka? Jakie zabawki pod choinkę?

Spis treści

– to są najpopularniejsze wyszukiwania miesiąc przed Bożym Narodzeniem. Samo szukanie może być uciążliwe, a co dopiero znalezienie jakościowych prezentów, które nie pójdą po rozpakowaniu w zapomnienie. Dlatego też przygotowuje dla Was, moi mili, zestawienie zabawek, które idealnie nadają się jako prezent na święta. Jest to zbiór moich subiektywnych wyborów jako mama, która dba, żeby zabawki moich dzieci były bezpieczne i wartościowe, a także obiektywnych oczami moich pociech lub obdarowanych w rodzinie maluchów. Ani razu nie było reklamacji! 

Zabawka jako odpowiedni prezent dla dzieci na święta, jeśli… 

Będzie dostosowana zarówno do wieku dziecka, jak i jego umiejętności. Jeżeli jest to maluch dalszej rodziny, z którym widujemy się sporadycznie, to jak najbardziej oznaczenie wiekowe od producenta będzie wystarczające, żeby dziecko nie zraziło się do zabawy. Bardzo często kierujemy się również płcią dziecka i wybieramy sztampowe zabawki typu lalka dla dziewczynki, samochody dla chłopca. W przygotowanym zestawieniu poniżej postawiłam na zabawki uniwersalne, którymi zachwycą się obdarowani, niezależnie od płci, co umożliwi również wspólną zabawę!

0-12 miesięcy

Bąbelki Dimpl 

             

Kolorowe i innowacyjne zabawki od firmy Fat Brain Toys. Wypychanie silikonowych bąbelków wydaje charakterystyczne dźwięki, które interesują malca. Dziecko dzięki obracaniu zabawki i wypychaniu ponownie kolorowych elementów rozwija zdolności motoryczne oraz sensoryczne.

Lusterko na kółkach


Zabawka rozwijająca koordynację ruchową oraz zdolności percepcyjne. Ponadto stymuluje zmysły: wzroku, słuchu i dotyku. Wystarczy lekko popchnąć, a lusterko z łatwością przemieszcza się i nie dochodzi do jego przewrócenia, co zapewnia bezpieczne użytkowanie przez najmłodszych, a dołączone lusterko wzbudza ciekawość swojego odbicia.

Klocki Elemenosqueeze

 

zabawki na święta dla niemowlaka

 Zestaw miękkich klocków, na których znajdują się cyfry i zwierzątka (wersja mała) lub literki i zwierzątka (wersja duża). Starannie wykonanie wypukłości na każdym klocku idealnie stymulują wrażenia sensoryczne najmniejszych dzieci. Dziecko może je ściskać, gryźć (wolne od ftalanów i bisfenolu A), tworzyć ciąg ciekawych kombinacji ucząc się jednoczenie nazw zwierząt oraz alfabetu lub liczenia. Idealne również do stosowania jako stemple.

Wszystkie dostępne wersje można zobaczyć tutaj.

Sortery kształtów

Sortery posiadają żywe kolory i różnorodne kształty o ciekawej fakturze. Maluch będzie analizował elementy poprzez oglądanie, dotykanie i ściskanie miękkich elementów. Części są wykonanie w pełni bezpiecznego silikony, dlatego też nie ma obawy, jeśli dziecko włoży je do buzi. Poprzez zabawę, dziecko będzie uczyło się kształtów poprzez dopasowywanie odpowiednich elementów w wyznaczone miejsce. 

           

12-24 miesięcy

Zabawki Klorofil 

         

Zabawki od Klorofil czekają na niesamowitą dziecięcą wyobraźnię. Zestawy można łączyć ze sobą oraz z pozostałymi elementami dostępnymi na naszej stronie, dzięki czemu bohaterowie przygód mogą pobawić się w leśnej szkole, wybrać się na wycieczkę autobusem lub w podróż statkiem. Różnorodne figurki zachęcają dziecko do wymyślania kreatywnych historyjek i rozwijania swojej wyobraźni.

Pozostałe zestawy, jak i pojedyncze zabawki, można zobaczyć tutaj.

Klocki Plus-Plus BIG

           

Klocki o wysokiej dokładności wykonania, idealnie nadają się dla najmłodszych ze względu na odpowiednio duży rozmiar elementów. Łatwe łączenie umożliwia budowanie konstrukcji 2D i 3D, a ponadto są łatwe do złożenia oraz rozłożenia. Klocki zapakowane są w pudełko z uchwytem, co umożliwia łatwe przenoszenie oraz zachowanie porządku.

Dostępne są również pozostałe wersje, które znajdziecie tu.

Wodne kolorowanki

        

Kolorowanki przy użyciu wody. W zestawie jest pisak, który napełnia się wodą, a następnie odkrywa się niesamowicie barwne obrazki. Plansze są wielokrotnego użytku, dlatego też po wyschnięciu, można na nowo zacząć zabawę. 

Inne wersje dostępne tutaj.

Klocki kartonowe Topanifarm

           

Klocki wykonane są z solidnego lakierowanego kartonu. Każdy element zawiera cyferkę, motyw domu lub ogrodu, a w środku mieszka inne gumowe zwierzątko, które pasuje do każdego klocka. Klocki Topanifarm wspomagają naukę zwierząt, podstaw liczenia oraz rozwijają koordynację ruchową, dzięki precyzyjnemu umieszczaniu figurek w otworach.

Książeczki wielofunkcyjne

    

Przyjemna w dotyku okładka, na każdej stronie znajdują się inne zwierzątka. Książeczka zapinana na rzep posiada szeleszczące elementy oraz wystające detale, które zaciekawią dziecko. Każdy detal jest starannie wykonany i w pełni bezpieczny dla malucha. Kolorowe obrazki stymulują dziecięcą wyobraźnię i ciekawość, a także rozwija zmysły wzroku, dotyku oraz słuchu.

W dalszych częściach polecimy zabawki dla starszych dzieci 🙂 

 

3 thoughts on “Zabawki na święta dla dzieci cz. 1

  1. Pingback: Zabawki na święta dla dzieci cz. 2 - Sklep z Zabawkami MAGTOYS

  2. Pingback: Zabawki na święta dla dzieci cz. 3 - MAGTOYS

  3. Pingback: Zabawki na święta dla dzieci cz. 2 - Sklep z Zabawkami MAGTOYS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.