Darmowa dostawa już od 200PLN. Zrób zakupy teraz!

Drewniane zabawki – dlaczego warto postawić na jakość i trwałość?

Wśród rodziców dbających o środowisko naturalne coraz większą popularnością cieszą się drewniane zabawki dla dzieci. Dlaczego warto kupić je do pokoju dziecięcego? Nie tylko dlatego, że są ekologiczne i bezpieczne. Zapewniają najmłodszym godziny wspaniałej zabawy, która rozwija małą motorykę oraz kreatywność. Układanie drewnianych klocków rozwija wyobraźnię i integruje ze sobą dzieci. Chcesz spędzać więcej czasu ze swoją pociechą? Wspólne tworzenie wież i domków będzie wspaniałym pretekstem. Sprawdź, jakie jeszcze korzyści przynoszą zabawki ekologiczne dla dzieci.

Drewniane zabawki – czy warto?
Choć w ostatnich latach w sklepach królowały klocki z tworzyw sztucznych, drewniane zabawki dla dzieci powoli wracają do łask. Rodzice zauważają, że takie naturalne akcesoria są nie tylko ładne, ale także trwałe i wspomagają rozwój maluszka.

Rozwój wyobraźni
Co można zbudować z drewnianych klocków? Wszystko, co tylko dziecko sobie wymarzy. Nie muszą być to wcale zamki czy domki. Maluch może stworzyć także ludziki, zwierzątka czy drzewka. Tak naprawdę ogranicza go tylko wyobraźnia, która – jak wiadomo – u dzieci jest niemal nieskończona.

Zabawki wykonane z drewna dają wiele satysfakcji maluszkom, dlatego, że mogą stworzyć coś samemu. Jest to duża odmiana w porównaniu do gier na tabletach, które pozostawiają niewiele miejsca na kreatywność.

Wspomaganie rozwoju dziecka
Zabawki drewniane są przeznaczone dla dzieci w każdym wieku. Dla najmłodszych warto wybrać duże klocki, które pozwalają rozwinąć koordynację ręka-oko. Artykuły z drewna są nieco cięższe niż te plastikowe, więc malec będzie miał jeszcze lepszy bodziec do nauki chwytania i manipulowania przedmiotami. Starszaki natomiast docenią drewniane domki dla lalek czy gry logiczne.

Prosta zabawka dostarcza umiarkowaną liczbę bodźców. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku najmłodszych dzieci. Niestety sklepowe półki wprost uginają się od świecących i chodzących zabawek na baterie. Migające diody powodują nadmierne pobudzenie, a melodyjki, których decybele są nie do zniesienia nawet dla dorosłego, z pewnością nie wpływają dobrze na rozwój dziecka i jego wyciszenie przed poobiednią drzemką.

Trwałość
Kiedy dziecko znajdzie już swoją ulubioną zabawkę, trudno mu się z nią rozstać. Oczywiście najmłodsi muszą zrozumieć, że żadne przedmioty nie są niezniszczalne, jednak warto postawić na akcesoria, które wytrzymają więcej niż kilka miesięcy intensywnej zabawy. Trwałe zabawki z drewna będą towarzyszyć dziecku przez kilka lat, zanim przekaże je młodszemu rodzeństwu.

Bezpieczeństwo
Zabawki drewniane dla dzieci zostały zaprojektowane w taki sposób, by były całkowicie bezpieczne w czasie zabawy. Nie mają ostrych krawędzi i możesz mieć pewność, że żaden odłamek nie skaleczy dziecięcej dłoni. Akcesoria z naturalnych materiałów nie zawierają oczywiście BPA, ftalanów czy PVC, które w ogóle nie powinny mieć kontaktu ze skórą najmłodszych.

Ekologia
Drewniane zabawki edukacyjne zostały wykonane z całkowicie naturalnych materiałów. Są one całkowicie neutralne dla środowiska i biodegradowalne. Sam(a) przyznasz, że podarowanie dziecku zabawki z plastiku, która przyczyni się do jeszcze większego zaśmiecenia planety, nie będzie najlepszym prezentem.

Drewniane zabawki vs plastikowe
Zabawki z plastiku są tanie, łatwo dostępne i kolorowe. Na tym jednak kończą się ich zalety. Niestety są to zabawki na jeden sezon – często wystarczy, że dziecko na nie przez przypadek nastąpi, a po pięknym klocku pozostaną tylko niebezpieczne odłamki, którymi łatwo się skaleczyć. Czy można więc powiedzieć, że takie zabawki są nietrwałe? Z jednej strony tak, ale… niestety nie do końca. Części zabawki Twojego dziecka będą zalegać na wysypisku śmieci od stu do nawet tysiąca lat. Trzeba też zaznaczyć, że nie wszystkie zabawki z plastiku mają atesty bezpieczeństwa (dotyczy to zwłaszcza produktów spoza Unii Europejskiej). Zestawienie drewniane zabawki vs plastikowe pokazuje więc jednoznacznie, że lepiej postawić na trwałe i ekologiczne akcesoria.

Podsumowanie
Ostatnio coraz większą konkurencję dla plastikowych akcesoriów stanowią drewniane zabawki. Czy warto zastąpić nimi tanie akcesoria z tworzyw sztucznych? Zdecydowanie przyniesie to wiele korzyści. Takie zabawki nie tylko pięknie wyglądają, lecz także pomagają maluszkom rozwijać małą motorykę oraz kreatywność. W dodatku są trwałe i w pełni bezpieczne. Zaletą zabawek drewnianych jest również to, że są całkowicie biodegradowalne.

Nasz sklep z zabawkami oferuje wysokiej jakości akcesoria, które wspierają rozwój maluszka. Zapraszamy do zapoznania się z naszym pełnym asortymentem.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk