Darmowa dostawa już od 200PLN. Zrób zakupy teraz!

Odkryj świat klocków dla dzieci – przewodnik po rodzajach i ich zaletach!

Obecnie na rynku można znaleźć różne rodzaje klocków, które są zachwalane przez producentów i innych rodziców. Jak wybrać najlepszy zestaw dla swojej pociechy? Tak naprawdę każdy rodzaj klocków może zapewnić dziecku godziny świetnej zabawy. Ważne jednak, by dobrać go do wieku oraz zainteresowań malca. Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, jakie są rodzaje klocków dla dzieci oraz jak wybrać najlepsze.

Jak wybrać zabawki dla dzieci?

Zabawki dla dzieci można kupić niemal wszędzie – w sklepach z ubraniami, supermarketach, kioskach, kolporterach czy księgarniach. Jednak część z nich niestety nie ma zbyt wielu zalet poza atrakcyjnym wyglądem. Dorośli często kupują zabawki “oczami”, nie zastanawiając się, czy będą rozwijać kreatywność dziecka. Tymczasem maluszki szybko zaczynają się nimi nudzić. Warto więc postawić na akcesoria, które dają smykowi duże pole do ćwiczenia wyobraźni, takie jak… właśnie klocki. Różne rodzaje zabawek z drewna czy prostych układanek również pomogą mu rozwinąć małą motorykę, a przy tym świetnie się bawić.

Akcesoria powinny być dopasowane do wieku. Dorośli często ulegają pokusie, by kupić malcowi zabawkę “na wyrost”. Niestety, może się okazać, że będzie zbyt skomplikowana, a wtedy dziecko tylko się sfrustruje. Najlepiej więc sugerować się sugerowanym wiekiem, który jest umieszczony na każdym opakowaniu.

Zabawki powinny być oczywiście bezpieczne dla dziecka. Nie będzie z tym problemów, jeśli kupujesz je w sprawdzonych sklepach z akcesoriami dla dzieci. Polecamy jednak uważać na kiepskiej jakości plastikowe artykuły, które mogą łatwo się połamać. Najlepiej więc patrzeć za każdym na renomę producenta.

Klocki dla dzieci – rodzaje

Zastanawiasz się, jak wybrać najlepsze klocki? Rodzaje, które przedstawiliśmy poniżej, są nie tylko bezpieczne, lecz także wspierają rozwój dziecka.

Klocki drewniane
Najlepsze zabawki to te najprostsze. Nie bez powodu klocki drewniane są uwielbiane przez najmłodszych. Maluszki mogą tworzyć niemal nieograniczoną liczbę konstrukcji – od wieżyczek po domki czy kształty dinozaurów. Zabawa klockami wykonanymi z drewna jest bardzo rozwijająca dla dzieci w wieku przedszkolnym, a nawet młodszych. Maleństwa uczą się w ten sposób koordynacji ręka-oko, sprawnego chwytania, a także radzenia sobie z niepowodzeniami. Wszak nie każda konstrukcja udaje się za pierwszym razem. Te klocki przeznaczone są także dla starszych dzieci.

Klocki konstrukcyjne
Klocki konstrukcyjne już na stałe zagościły w polskich domach. Jest to świetna alternatywa dla klocków drewnianych – każdy mały konstruktor potrzebuje przecież raz na jakiś czas odmiany. Wiele zestawów (na przykład jeżyki) jest przeznaczonych nawet dla dzieci do 3 roku życia. Są też takie, które sprawdzą się jako prezent dla przedszkolaków lub uczniów, którzy uważają, że zabawa prostymi drewnianymi klockami jest już dla nich za mało atrakcyjna. Łączenie poszczególnych elementów może być ciekawym wyzwaniem nawet dla dzieci w wieku szkolnym.

Klocki magnetyczne
Klocki magnetyczne to wyjątkowe zabawki, które zapewniają dodatkowe wyzwanie w czasie zabawy. Klocki posiadają magnesy, które przyciągają się lub odpychają. Wymagają więc od malców skupienia, lecz satysfakcja po zakończeniu budowy konstrukcji jest przeogromna. Klocki magnetyczne pozwalają także budować o wiele wyższe i bardziej skomplikowane konstrukcje.

Klocki piankowe
Klocki piankowe to doskonała opcja dla najmłodszych dzieci, którą docenią także… dorośli. Rozpadająca się konstrukcja nie spowoduje porysowania się paneli i z pewnością nie usłyszy jej sąsiad z dołu. Klocki są bezpieczne i łatwe do trzymania w małej rączce. Ich przyjemną strukturę docenią nawet starsze dzieci.

Klocki edukacyjne
Kolorowe klocki dla dzieci są świetnym sposobem na rozwijanie ważnych umiejętności na konkretnym etapie rozwoju malca. Jednak czy wiesz, że te zabawki mogą nauczyć Twoją pociechę jeszcze więcej? Tak jest z zestawami klocków edukacyjnych, które mogą nauczyć dziecko rozpoznawania flag czy figur lub brył. Będzie to fantastyczny prezent na przykład na pierwszy dzień w szkole lub uroczystość ślubowania pierwszoklasisty.

Podsumowanie
Klocki to jedne z najlepszych zabawek, jakie możesz podarować dziecku. Rozwijają wyobraźnię oraz koordynację ręka-oko, a przy tym zapewniają godziny wspaniałej zabawy. Przeznaczone są dla dzieci w każdym wieku. Jednak jaki rodzaj warto wybrać?

Najbardziej popularne są:                                                                                                                                                          tradycyjne klocki drewniane,                                                                                                                                                   - klocki konstrukcyjne,
klocki magnetyczne,
klocki piankowe,
klocki edukacyjne. 

Wybór klocków zależy oczywiście od preferencji i wieku smyka.  Polecamy jednak postawić na kilka rodzajów klocków – w ten sposób dziecko będzie miało ciekawe urozmaicenie.

Nasz sklep z zabawkami przygotował szeroki wybór bezpiecznych klocków, które wspierają dziecięcy rozwój. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk