Darmowa dostawa już od 200PLN. Zrób zakupy teraz!

Kalendarz adwentowy dla dziecka – kupić czy zrobić samemu?

kalendarz-diy-inspiracje-2.png

Wielkimi krokami zbliża się do nas sezon świąteczny, a razem z nim odwieczna tradycja kalendarza adwentowego! Co to jest kalendarz adwentowy? Jest to rzecz, która pomaga nam odliczać dni do Bożego Narodzenia. Każdego dnia przed tym cudownym świętem otwieramy nowe okienka, w których znajdujemy różne rzeczy, najczęściej są to smakołyki.

Podczas gdy wiele rodzin wychodzi i kupuje gotowy kalendarz adwentowy wypełniony czekoladkami, inni wybierają drogę DIY i robią swój własny.

Aktualnie w sklepach znajdziemy rozmaite kalendarze – od czekoladek, przez herbaty, po kosmetyki czy smakołyki dla zwierząt. Przyznam jednak, że te z półek sklepowych już zaczęły mnie nudzić. Jeśli szukacie wyjątkowego i zabawnego sposobu na świętowanie adwentu w tym roku, dlaczego nie zrobić własnego kalendarza adwentowego? A może wypełnimy go zabawkami?! 🙂

Tworzenie własnego kalendarza adwentowego to świetny sposób aby zaangażować dzieci w odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. Przy okazji maluchy nauczą się kilku podstawowych umiejętności liczenia, a także poczują jak magiczny jest czas przed Bożym Narodzeniem. 

Jak wykonać kalendarz adwentowy DIY?

Aby zrobić najprostszy własny kalendarz adwentowy, będziesz potrzebować kilku podstawowych materiałów, takich jak kartonowe pudełka, klej, nożyczki, markery czy sznurek. Zastanów się, jaką wielkość będzie miał Twój kalendarz. Nie ma zasady, że musi mieć aż 24 prezenty. Może mieć 12, może mieć 8, zależy jaki budżet na to przeznaczysz, i co chcesz w nim umieścić. Jeśli nie masz zdolności manualnych, możesz również kupić gotowe zestawy, które pozwolą Ci po prostu złożyć kalendarz. Bez względu na to, jaką drogę obierzesz, kalendarze adwentowe DIY to świetny sposób na dodanie dodatkowych emocji przed Bożym Narodzeniem. Poniżej nasz kalendarz DIY – zobaczcie jakie to proste, wystarczyło kilka wstążek, woreczki i gałąź znaleziona w parku 🙂

IMG_0121-rotated-e1667414938126.jpg

A tutaj kilka prostych inspiracji zaczerpniętych ze strony internetowej – Pinterest.com.

kalendarz-diy-inspiracje.png

Czym wypełnić kalendarz adwentowy?

Do wypełnienia kalendarza możesz użyć praktycznie wszystkiego! Jedynym ograniczeniem jest Twoja kreatywność. Ja wciąż się zastanawiam czym wypełnić swój kalendarz adwentowy. Podrzucę wam kilka pomysłów, które chodzą mi po głowie. Przede wszystkim są to drobne zabawki, jak naklejki, kredki, flamastry, ciastolina, wyklejanka czy gra. Niedawno do naszej oferty dodaliśmy zestawy do kolorowania piaskiem ze świątecznym motywem, to u mnie obowiązkowa pozycja w kalendarzu adwentowym! W niektóre dni wrzucę też kilka ulubionych smakołyków mojego dziecka – czekoladki, cukierki czy żelki. Aby urozmaicić trochę kalendarz i spędzić więcej czasu z pociechą dodam także parę ,,świątecznych zadań”jak dekorowanie pierniczków, przygotowanie łańcucha na choinkę, ubieranie choinki, pisanie listu do św. Mikołaja, ozdabianie domu, wycieczka na jarmark świąteczny lub bitwa na śnieżki 🙂 Pamiętaj, że to tylko moje propozycje. Każde dziecko lubi coś innego, dobierz produkty z których Twój maluch się ucieszy. Nie zapomnij w ostatni dzień odliczania dać czegoś SUPER! W moim kalendarzu adwentowym stawiam na klocki Just Blocks, Plus Plus lub Magna Tiles.

24 dni wspólnej zabawy

Jeśli szukałeś zabawnego i unikalnego sposobu na odliczanie do Świąt w tym roku, to myślę że podsunęłam Ci kilka pomysłów 🙂 Każdego dnia Twoje dziecko będzie mogło otworzyć nowe okienko w kalendarzu adwentowym i znaleźć w nim zabawkę, co da mu wiele frajdy już przed zbliżającymi się Świętami.

 

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk