Zamów do 14.30 nadamy paczkę do paczkomatu tego samego dnia! Darmowa wysyłka od 200 PLN!

Kategorie i filtry

Klocki drewniane

 34 wyników

Klocki drewniane dla dzieci
Zabawki mogą nie tylko służyć do zabawy, ale również przy okazji uczyć. Bo najlepiej jest w życiu łączyć rzeczy przyjemne z pożytecznymi, a naukę łączyć z zabawą, szczególnie jeśli mowa o dzieciach. Może więc warto postawić na drewniane klocki dla dzieci? Jak sama nazwa wskazuje, wykonane są z drewna, które poddano specjalnej obróbce. W dotyku są one aksamitne, a do tego bardzo bezpieczne. Stanowić mogą świetną zabawę nie tylko dla maluchów, ale również i dla tych starszych dzieci. Z zabawy klockami dziecko czerpie wiele korzyści. Mowa nie tylko o dobrej zabawie, ale również rozwoju. W czasie ich układania, czy konstruowania z nich różnych rzeczy maluch pobudza swoją wyobraźnię i kreatywność. Idąc dalej tym torem, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, dochodzi u niego do usprawnienia procesów poznawczych w tym pamięci, percepcji, uwagi, spostrzegawczości, a także umiejętności kontroli. 

Zabawa klockami pozytywnie wpływa również na rozwój wyobraźni przestrzennej, czy umiejętności planowania. Dla każdego rodzica ważne jest, aby jego dziecko prawidłowo się rozwijał, a pomóc w tym mogą właśnie klocki.

Idealna zabawa nie tylko dla maluchów
Nie masz pomysłu na prezent dla dziecka? Nie ma znaczenia, czy mowa o siostrzeńcu, młodszym bracie, chrześnicy, czy koledze Twojego szkraba. Każdy dobrze wie, że wszystkie dzieci lubią bawić się czym? Klockami! Z klockami drewnianymi, które dostępne są w ofercie naszego sklepu internetowego, stworzysz niesamowite budowle. Zabawka ta powstała, aby pobudzać kreatywność dzieci. Klocki są naturalne, nie posiadają domieszek farb, impregnatów czy olei. Bez obaw więc może bawić się nimi dziecko w każdym wieku. W zestawach znajdują się klocki, które dają możliwość zbudowania maluchowi tego, co przyniesie mu do głowy jego wyobraźnia. Bo tylko ona jest tu tak naprawdę barierą. Bez wątpienia z takiego prezentu ucieszyłoby się nie tylko dziecko, ale również i dorosły.

Baw się z dzieckiem klockami drewnianymi
Jeśli dziecko nie jest zainteresowane zabawą klockami, być może Ty je do tego zainspirujesz. Czasem dzieciom coś wydaje się nudne, gdyż nie widzą w tym potencjału. Jednak kiedy osoba dorosła natchnie je, pokaże, co można zrobić choćby z drewnianymi klockami, w ich głowie zaczyna kiełkować własny pomysł. Czasem wystarczy niewiele, by zachęcić malucha do zabawy. A przecież nie musi bawić się sam. Układanie klocków to świetna zabawa, którą można dzielić z innymi. Mowa zarówno o dzieciach, w różnym przedziale wiekowym, jak i dorosłych. Na zabawę nigdy nie jest za późno. W przypadku dzieci klocki spiszą się jako ćwiczenie jego umiejętności manualnych. Trzeba dopasowywać niektóre elementy, by mogło z nich coś powstać. Kolejną przydatną rzeczą, której można nauczyć się podczas zabawy klockami jest cierpliwość i umiejętność radzenia sobie z niepowodzeniem. Przecież nie każda zbudowana konstrukcja przetrwa. Jeśli dobierzemy niewłaściwe klocki, czy ułożymy je w nieodpowiedni sposób, może dojść do zawalenia się budowli. Ważne jest, aby wytłumaczyć przy tym maluchowi, że nie zawsze wszystko udaje się od razu. Czasem trzeba włożyć w coś więcej pracy i wysiłku, ale cierpliwość popłaca.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk